Skip to content

Medyczna tajemnica

2 lata ago

229 words

48-letnia kobieta miała 30-letnią historię zapalenia skórno-mięśniowego leczonego prednizolonem. Została przyjęta na depresję i nudności. Badanie ujawniło liczne bryły skórne, pokazane na prawym boku (panel A). Poziom wapnia w surowicy był prawidłowy. Uzyskano radiogram brzuszny (Panel B). Jaka jest twoja diagnoza. Od redakcji: Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania odpowiedzi na http://nejm.org/mystery. Opublikujemy diagnozę w dziale Korespondencja z 13 listopada 2003 r. I wyślemy ją pocztą elektroniczną do każdego, kto udzieli odpowiedzi. Wszystkie odpowiedzi należy odebrać do 9 października 2003 r.
48-letnia kobieta miała 30-letnią historię zapalenia skórno-mięśniowego leczonego prednizolonem. Została przyjęta na depresję i nudności. Badanie ujawniło liczne bryły skórne, pokazane na prawym boku (panel A). Poziom wapnia w surowicy był prawidłowy. Uzyskano radiogram brzuszny (Panel B). Jaka jest twoja diagnoza.
Od redakcji: Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania odpowiedzi na http://nejm.org/mystery. Opublikujemy diagnozę w dziale Korespondencja z 13 listopada 2003 r. I wyślemy ją pocztą elektroniczną do każdego, kto udzieli odpowiedzi. Wszystkie odpowiedzi należy odebrać do 9 października 2003 r.

Nicholas Magee, MRCP
Rory Convery, MRCP
Craigavon Area Hospital, Portadown BT63 5QQ, Irlandia Północna

Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
Listy
[przypisy: jonoforeza kraków, toxo igg cena, implanty zeby ]
[patrz też: nfz zielona góra sanatoria lista oczekujacych, gumtree kraków oddam za darmo, masaz prostaty film ]

0 thoughts on “Medyczna tajemnica”