Skip to content

Neurological Therapeutics: Principles and Practice

2 lata ago

554 words

Dziedzina neurologii była od dawna niesławna z powodu braku opcji terapeutycznych. Ale te nieprzerwane dni przeszły do historii, a pole jest teraz pełne nowych terapii i nadziei, nawet dla pacjentów z najgorszymi chorobami neurodegeneracyjnymi i nowotworami. Najbardziej sceptyczni wątpiący będą pod wrażeniem tego dwutomowego zestawu, który kładzie nacisk na leczenie. Na uwagę zasługują same liczby: 15 redaktorów działu (wszyscy są znani i bardzo szanowani), 345 autorów, 2 tomy, 271 rozdziałów z 2874 stronami tekstu i 70-stronicowy indeks. Przydatnym dodatkiem jest segregator z kompendium tabel i rycin, nieco większy niż kieszonkowy, ale nadal wygodny.
Pierwsza część pierwszego tomu dotyczy podstawowych zasad, terapii molekularnych, badań klinicznych, placebo, medycyny opartej na faktach, kwestii etycznych związanych z leczeniem i próbami oraz przemocy domowej. Te tematy zwykle nie można znaleźć w podręczniku klinicznym. Następuje długa seria dyskusji na temat konkretnych warunków, poczynając od bólu i radzenia sobie z bólem i różnego rodzaju bólami głowy. Reszta z dwóch tomów zawiera sekcje, które obejmują wszystkie możliwe choroby neurologiczne lub objawy, w formie obszernego podręcznika neurologii, z zapewne większą uwagą do terapii niż w większości takich podręczników. Produkcja tych tomów jest czysta i przejrzysta, większość książek jest czarno-biała, ale z niebieskimi nagłówkami. Istnieje mnóstwo tabel, ale nie wiele zdjęć pacjentów lub innych obrazów.
Zakres treści jest tak szeroki, że zdziwiłem się, nie znajdując rozdziału o kwestiach etycznych lub praktycznych rozważaniach związanych z opieką na koniec życia. Niemniej jednak ta książka jest z pewnością godnym wysiłkiem, który może służyć jako źródło odniesienia dla poszczególnych neurologów lub grup. Książka będzie najbardziej przydatna dla stażystów z dziedziny neurologii, kandydatów do certyfikacji kart i praktyków. Interniści mogą znaleźć przydatne informacje na 100 stronach poświęconych neurologii intensywnej terapii lub prawie 300 stron dotyczących neurologicznych powikłań choroby układowej.
Ale zastanawiam się nad przyszłością książki. Objętość I waży 8 funtów, objętość II 10 funtów. Nie są one bardzo przenośne. Koszt to kolejna kwestia. I trudno będzie przejechać stado 345 autorom, aby zachować aktualność tekstu. Sprawdziłem losowo 10 rozdziałów, a żaden nie miał odniesień, które są nowsze od 2000 roku.
Zwróciłem się do naszych mieszkańców, aby dowiedzieć się ich poglądów na temat ogólnych książek. Powiedzieli mi, że w konfrontacji z problemem klinicznym, często szukają przeglądu tematu w dużym podręczniku neurologicznym, jako pierwszy krok, który podążają z internetowym przeszukiwaniem współczesnej literatury. Czy czytelnicy zignorują wyzwania związane z obsługą tomów wielkości króla. A może po prostu przejdą od razu do mniej obszernych, ale bardziej fizycznych podręczników lub, co bardziej prawdopodobne, trafią bezpośrednio do internetowych baz danych i mniejszych, ale odnawialnych podręczników. Czy też czytelnicy będą poszukiwać wersji PDF w wersji przypominającej druk, gdy będą chcieli opublikować artykuły lub recenzje nowych metod leczenia. Czas pokaże. W międzyczasie my, neurolodzy, dziękujemy Dr. Noseworthy owi i jego znakomitemu zespołowi za dostarczanie leków neurologicznych na pierwszy plan.
Lewis P. Rowland, MD
Columbia University, New York, NY 10032
[email protected] edu
[przypisy: drenaż limfatyczny cena, implanty zeby, olej z avocado ]
[przypisy: endodoncja kraków, przychodnia omega, calperos osteo ]

0 thoughts on “Neurological Therapeutics: Principles and Practice”