Skip to content

Nerwica trójdzielna ad

2 lata ago

430 words

Uważa technikę bezpieczną, skuteczną i definitywną metodą leczenia nerwobólu nerwu trójdzielnego . Wielu z nas, włącznie ze mną, wierzy, że Jannetta rzeczywiście zdefiniowała przyczynę neuralgii nerwu trójdzielnego. Podczas gdy ostrzega o potrzebie specjalistycznego szkolenia i skrupulatnej dbałości o szczegóły , jego znakomicie szczegółowe instrukcje postępowania dałyby każdemu kompetentnemu mikrosurochirurgowi dobry początek. Obecnie zastosowanie obrazowania metodą rezonansu magnetycznego zi bez gadolinu stało się praktycznie wymagane przed każdą interwencją. Technika ta może wykazać uszkodzenie w objawowym tic i jego brak w prawdziwym tic. Jest to dobrze zilustrowane tutaj. Na podstawie doświadczenia obejmującego 375 mikronaczyniowych dekompresji, 135 procedur radiofrekwencyjnych i 180 procedur związanych z chemoneurolizą glicerolu, jeden z autorów zaleca dekompresję mikronaczyńową u pacjenta w wieku poniżej 65 lat oraz w dobrym zdrowiu i chemoneurolizę dla pacjenta powyżej 65 lub dowolnego wieku i w złym stanie zdrowia.
Jest tu zaskakujący rozdział zawierający materiały, które nie były wcześniej opublikowane o trzech pacjentach z neuralgią nerwu trójdzielnego, którzy przeszli operację z powodu znieczulenia dolorosa z nową operacją wejścia rdzeniowego grzbietowo-rdzeniowego z rdzenia szyjno-rdzeniowego. Był jeden doskonały wynik, jeden dobry wynik i jedna porażka. Ponieważ analgesia dolorosa zawsze była uważana za nieuleczalną jakąkolwiek metodą i jest tak opisana w innych rozdziałach tej książki, czekam na wyniki dalszego doświadczenia.
Książka kończy się dyskusją jednego autora nad komplikacjami wszystkich technik opisanych w literaturze, osobistym badaniem 200 neurochirurgów i jego skrupulatnie nagranym doświadczeniem. Trudności porównania potęgują wielkie różnice między poszczególnymi seriami. Ponowne obliczenie danych tabelarycznych daje częstość występowania analgezji dolorosa jako 3 procent w około 10 000 procedurach radiofrekwencji i 2 procent w około 2000 wstrzyknięciach glicerolu. W poszczególnych seriach częstość występowania mieści się w przedziale od 0,2 do 9 procent dla częstotliwości radiowych. Na drugim biegunie około 1900 rozpadów mikronaczyniowych zakończyło się 16 zgonami.
Redaktorzy stwierdzają, że częściowa rizotomia środkowego dołu i związane z nią procedury nie są omawiane, ponieważ nie stanowią realistycznych możliwości terapeutycznych w tym czasie . Być może moją jedyną poważną krytyką tej książki byłoby zażądanie krótkiego rozdziału na temat tych procedur, a także jednego konkretnego zajmującego się zarządzaniem drugą stroną u pacjentów z obustronną chorobą. Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla osób traktujących tic douloureux i neurochirurgów na dowolnym poziomie wiedzy.
Leonard Malis, MD
Mt. Synaj Szkoła medycyny, Nowy Jork, NY 10029

[patrz też: przychodnia omega, rutinoscorbin skład, żeń szeń syberyjski właściwości ]

0 thoughts on “Nerwica trójdzielna ad”