Skip to content

Pediatric Psychopharmacology: Principles and Practice

2 lata ago

743 words

Psychofarmakologia dziecięca była często oczernianą i często źle rozumianą formą leczenia dzieci z klinicznie znaczącymi zaburzeniami psychiatrycznymi i zaburzeniami behawioralnymi. Dziedzictwo to w dużej mierze można przypisać tej samej ignorancji, która nękała ślepców. Krytycy i faux-naukowcy próbowali porwać część problemu dla własnych celów lub polemik, zamiast doceniać duży i złożony charakter problemów związanych z diagnozowaniem i leczeniem dzieci i młodzieży z chorobami psychicznymi. Jest to szczególnie smutny stan, ponieważ szacowana częstość występowania takich zaburzeń wynosi w przybliżeniu 20 procent. Wydaje się, że mniej niż 50 procent dotkniętych dzieci jest kiedykolwiek ocenianych; jeszcze mniej otrzymuje jakiekolwiek pozory leczenia. Ten brak uwagi jest szczególnie niefortunny, ponieważ istnieje wiele bezpiecznych i skutecznych metod leczenia (zarówno somatycznych, jak i psychospołecznych) dla tej grupy pacjentów. W poezji saksofonistycznej opartej na hinduskiej bajce dowiadujemy się o niemal bezcelowym poszukiwaniu przez ciekawskich, ale niezauważalnych. Pod pewnymi względami była to historia badań nad psychofarmakologią dziecięcą. Wiele jednak zmieniło się w ciągu ostatnich dwóch dekad, kiedy zaczęliśmy wychodzić z ciemności w kierunku systematycznego podejścia do tego niezwykle istotnego obszaru badań i leczenia. Kierowani duchem i mądrością ich mentora i współpracownika, Donalda J. Cohena (1940-2001), redaktorzy zgromadzili niezwykły międzynarodowy zespół złożony z ponad 100 badaczy i klinicystów, którzy borykali się ze złożonością pediatrii psychofarmakologii. Podobnie jak legendarni ślepcy, autorzy podeszli do złożonych zagadnień z wielu perspektyw, ale zamiast potykać się przypadkowo i dojść do wniosków, redaktorzy starannie uporządkowali wiedzę naukową na cztery różne sekcje. Co najważniejsze, każdy rozdział tej dobrze zredagowanej książki zachowuje podstawową perspektywę rozwojową dotyczącą objawów i terapii istotnych dla dzieci i młodzieży.
Pierwsza sekcja Biologiczne podstawy pediatrii psychofarmakologicznej zawiera szczegółowe omówienia neurofizjologii rozwojowej, farmakokinetyki, psychopatologii i genetyki, a następnie omówienie neurobiologii określonych zaburzeń. Interwencje somatyczne koncentrują się na pierwszym z dwóch wyraźnie różnych podejść do neurofarmakologii, uważnie analizując funkcję i zastosowanie czynników psychofarmakologicznych zgodnie z klasą.
Jedną z uzasadnionych krytyków stosowania leków psychotropowych u młodych ludzi jest to, że wielu lekarzy, gdy borykają się z problemami behawioralnymi, po prostu daje lekowi szansę. Aby przeciwdziałać temu trendowi, Ocena i leczenie zapewnia źródło do oceny dzieci ze specyficznymi objawami i zaburzeniami, w tym przewodnik po przyrządach diagnostycznych i skalach oceny w celu monitorowania dobrze opisanych metod leczenia. Autorzy zdają sobie sprawę z tego, że ogólne zasady praktyki mogą nie pasować do specjalnych populacji, takich jak pacjenci z upośledzeniem umysłowym lub przedszkolakami. Zagadnienia epidemiologiczne, badawcze i metodologiczne , czwarta sekcja, obejmuje kontekst, w którym terapie są opracowywane i stosowane, w tym metody badawcze, odpowiednie rozważania etyczne, oparte na dowodach podejście do stosowania leków z psychoterapią oraz kwestie regulacyjne.
Jeśli jest tak wiele wiedzy na ten temat, dlaczego tak obszerna książka o tej jakości była tak długo dostępna. Być może dlatego, że – jak zasugerowali Klin i Cohen – wszelkie wskazania do stosowania narkotyków w dzieciństwie jest często uważane za wskazanie sierot , tak jakby dzieciństwo było anormalnym i rzadkim stanem istnienia, a choroby dzieciństwa były wtórne znaczenie ( Perspektywy teoretyczne na temat autyzmu . Signal [World Association of Mental Health] 1994; 2 (2): 7-12.) Mam nadzieję, że Pediatric Psychopharmacology i praca, którą ona reprezentuje, pozwolą na przemyślane, naukowe przyjęcie pediatrycznej psychofarmakologii, a nie zostawią ją w dolnych obszarach nauk klinicznych. Może to nawet doprowadzić do zakończenia niektórych kontrowersji, ambiwalencji, pseudonauki i fałszywych wierzeń dotyczących leczenia dzieci i nastolatków cierpiących na poważne choroby psychiczne. Pediatrzy, psychiatrzy, lekarze rodzinni, neurolodzy i inni praktycy, którzy używają tej książki do nauki podstawowej, a także jako punkt odniesienia, mogą być w stanie uniknąć losu niewidomych:
To było sześciu mężczyzn z Indostanu, aby nauczyć się wielu skłonnych, którzy poszli zobaczyć Słonia (chociaż wszyscy byli ślepi), że każdy z nich przez obserwację może go zaspokoić. John Godfrey Saxe (1816-1887)
Więc często w wojnach teologicznych, Dyskutanci, ja, weźmy się w całkowitą ignorancję o tym, co mają na myśli. I o królicze słońce. Żaden z nich nie widział!
Bennett L. Leventhal, MD
University of Chicago, Chicago, IL 60637
[email protected] edu
[więcej w: psychoterapia mokotów, badania w 3 trymestrze ciąży, oddanie krwi przeciwwskazania ]
[więcej w: dyżur aptek tarnobrzeg, husky olx, co powinna zawierać apteczka ]

0 thoughts on “Pediatric Psychopharmacology: Principles and Practice”