Skip to content

Świadomość: Podręcznik użytkownika

2 lata ago

561 words

Świadomość to wściekłość. Wygląda na to, że pojawia się wszędzie. Jest to obecnie uprawniony przedmiot badań. Już nie można o tym mówić tylko w zakamarkach konferencji. Można publicznie utrzymywać jedną z wielu, czasem całkowicie sprzecznych, wierzeń na jej temat. Na przykład można wierzyć, że świadomości nigdy nie można zrozumieć, że zawsze będzie ona prywatna i subiektywna, nigdy nie zostanie zaatakowana przez sondujące, beznamiętne oczy nauki. Lub, alternatywnie, można wierzyć, że świadomość można zrozumieć tylko w pewien mistyczny, nieututyczny sposób, tym samym wymuszając inne tajemnice, takie jak mechanika kwantowa, i (kiedy fizycy są wprowadzani) czyniąc ją jeszcze bardziej niezrozumiałą. Albo można wierzyć, że świadomość wcale nie jest problemem; po prostu nie patrz na to zbyt długo lub będzie to odpowiadało zwykłej aktywności neuronalnej, odpowiednio poruszającej się w obwodach mózgowych. Jeśli chcę dowiedzieć się więcej o mojej świadomości, czy powinienem pójść do tej książki. Odpowiedź brzmi: tak i nie. Tak, ponieważ jest to dobrze napisane połączenie okablowania, które składa się na mózg i czynności neuronalne zaangażowane w tworzenie świadomości. Po krótkim wprowadzeniu do różnych możliwych znaczeń świadomości (np. Świadomość, bycie świadomym, mentalna treść, a jako inna cecha, samoświadomość lub rozpoznanie jaźni), Zeman daje jasny opis pomiarów, które wskazują stan czuwania mózgu (elektroencefalograficzne i powiązane pomiary aktywności mózgu). Ewentualne zakłócenia świadomości (np. Zmiany patologiczne w świadomości, które występują pod wpływem narkotyków lub w stanie śpiączki, transu lub podobnych) są płynnie opisane. Wizja jest następnie analizowana, od siatkówki i poza nią, do ślepoty. Ewolucja świadomości u zwierząt jest następnie dyskutowana z perspektywy darwinowskiej. Wreszcie rozważane są teorie naukowe i natura świadomości. Bardziej filozoficzne problemy innych umysłów, określanie, jak to jest być kimś innym, umysłami zwierząt i umysłami obcych, opisywane są krótko i zabawnie.
Ogólnie rzecz biorąc, było to bardzo ważne, aby wulgaryzować tak bardzo subtelne ludzkie doświadczenia – a nawet jego rdzeń – w rozsądnej wielkości książce. Ale dlaczego wtedy mówię nie i tak na korzystanie z tej książki. Odpowiedź jest prosta: przechodzę do instrukcji obsługi samochodu, ponieważ jest ona napisana przez kogoś, kto wie, do czego służy samochód – napędzany przez działający silnik, a inne elementy (np. Wycieraczki) również działają. Potrzebuję instrukcji, na wypadek gdyby coś poszło nie tak. Jeśli samochód nie działa, instrukcja, mam nadzieję, powie mi, dlaczego nie i jak można ją naprawić, jeśli to możliwe na miejscu.
Sytuacja jest inna od świadomości, zgodnie z tą książką. Zeman nie wie, jak działa świadomość. Mówi on tak zwięźle, jeśli chodzi o brak zrozumienia, jak subtelne struktury mózgu (które opisuje tak czytelnie) tworzą świadomość: Widzimy, że płynność wody wynika z właściwości cząsteczek wody. Brakuje nam porównywalnych wglądów w związek między doświadczeniem a cząsteczkami mózgu
[przypisy: warszawa stomatologia, buggy olx, pediatra na telefon poznań ]
[więcej w: buggy olx, rutinoscorbin skład, misja afganistan cda ]

0 thoughts on “Świadomość: Podręcznik użytkownika”