Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/tymek10/ftp/dobryproktolog.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 85
Złożony węzeł z pępowiny – Dobry proktolog
Skip to content

Złożony węzeł z pępowiny

2 lata ago

332 words

Złożony węzeł pępowinowy zgłoszony przez Camanna i Marquardta (wydanie z 10 lipca) jest topologicznie dwoma różnymi węzłami, które prawdopodobnie były związane w różnych czasach. Po pierwsze, węzeł overhand prawdopodobnie uformował się, gdy płód przeszedł przez pętlę w sznurze, tworząc bryłę w górnej lewej części złożonego węzła. Następnie, ósmy węzeł ósemkowy2 prawdopodobnie uformował się, gdy płód przeszedł przez drugą pętlę, której podstawa pozostała w połowie skręcona. Niekoniecznie natychmiast, przytulili się do tego, co przedstawia złożony węzeł.
Czy dwuskładnikowe węzły mogły być jednocześnie powiązane. Jest to mało prawdopodobne, ale jeśli tak, to można sobie wyobrazić, że to podwójne wiązanie miało miejsce przy dostawie, z dwoma pętlami przypadkowo złapanymi pomiędzy głową płodu a wewnętrznym osem szyjnym. Ten scenariusz wymagałby wystarczająco długiego sznurka do równoczesnego utworzenia dwóch pętli, z których każda musiałaby mieć więcej niż 30 cm długości, aby mogła się dopasować do głowy płodu. Średnia długość pępowiny wynosi 55 do 60 cm, ale niektóre mierzą 100 cm lub więcej.3 To wyjaśnienie jest jednak słabe, ponieważ kark karku byłby o wiele bardziej prawdopodobny w takich okolicznościach niż złożony węzeł, a przewód nie był szczególnie długi.
Norman A. Spencer, MD
217 Russell St., Hadley, MA 01035
3 Referencje1. Camann W, Marquardt J. Kompleks węzłów pępowinowych. N Engl J Med 2003; 349: 159-159
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Ashley CW. Księga węzłów Ashleya. Garden City, NY: Doubleday, 1944.
Google Scholar
3. Cunningham FG, Gant NF, Leveno KJ, Gilstrap LC III, Hauth JC, Wenstrom KD. Williams położnictwo. 21 ed. New York: McGraw-Hill, 2001: 105, 831.
Google Scholar
[hasła pokrewne: prześwietlenie zębów, dyżur aptek tarnobrzeg, oddział leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych ]
[patrz też: dakolen, bilobil intense, psychoterapia mokotów ]

0 thoughts on “Złożony węzeł z pępowiny”